Posty

Wyświetlanie postów z kwiecień, 2020

Klasa IV - Temat 19. W laboratorium wielkiej uczonej.

Temat: W laboratorium wielkiej uczonej. Poprzez dzisiejszą lekcję chciałbym zrealizować dwa  cele: - po pierwsze zapoznacie się z życiem wybitnej Polki - Marii Curie-Skłodowskiej, wybitnej uczonej i dwukrotnej laureatki nagrody Nobla w dziedzinie fizyki i chemii; - po drugie przećwiczyć samodzielne czytanie ze zrozumieniem (dlatego proszę abyście wykonali zadania w zeszycie ćwiczeń bez pomocy Rodziców) i po wykonaniu wysłali do mnie zdjęcia. Jeżeli będą błędy to nie będę ich oceniał. Chciałbym dowiedzieć się jak udaję się Wam samodzielna praca z tekstem. Polecenia do wykonania: 1. Przeczytaj treści zadania 1 w ćwiczeniach (s. 60). 2. Przeczytaj temat 19. W laboratorium wielkiej uczonej. (podręcznik, s. 134-137). 3. A teraz korzystając z podręcznika wyszukaj i wpisz brakujące słowa w zadaniu 1 i 2. 4. Jeżeli pracę wykonałeś samodzielnie to zrób zdjęcie i wyślij do mnie na telefon lub na adres poczty: kamilsztelmach@interia.pl Pozdrawiam Kamil Sztelmach

Klasa IV. Temat 18a. O polską mowę.

Temat: O polską mowę.  Celem lekcji jest przybliżenie Wam trudnej sytuacji Polaków w okresie zaborów. To były trudne dla naszego narodu chwile, kiedy trzech zaborców (Rosja, Prusy i Austria) podjęło starania aby nasi przodkowie porzucili polską mowę i stali się częścią ich narodów. 1. Praca z tekstem podręcznika - przeczytaj temat (podręcznik, s. 130-133)  następnie postaraj się wykonać zadanie w zeszycie ćwiczeń (s. 58-59). Rozwiązując zadanie 1 zwróć uwagę, że niektóre informacje mogą się powtarzać i wtedy należy wpisać je w obu kolumnach tabeli.   Rozwiązując zadanie 2 wykorzystaj następująca moją podpowiedź:   Państwo austriackie w XIX wieku zamieszkałe było przez kilkanaście narodów, m.in. Niemców, Węgrów, Polaków, Czechów, Słowaków i Ukraińców. Unikając z nimi konfliktów władze austriackie nadawały poszczególnym narodom swobody. Dzięki temu każda z narodowości miała prawo do nauki we własnym języku, prawo do rozwijania własnej kultury. Rozwiązując z...

Klasa IV - 18. "Człowiek świętego imienia" - Romuald Traugutt.

Temat: "Człowiek świętego imienia" - Romuald Traugutt. Zgodnie z obietnicą dzisiejsza lekcja ma charakter multimedialny. Pod podanym linkiem znajduje się film o patronie naszej szkoły - Romualdzie Traugutcie.  Link: Film o Romualdzie Traugutcie. Chciałbym abyście uważnie obejrzeli ten film, zwracając uwagę jakim człowiekiem był nasz patron. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świat (jeżeli można w tym trudnym momencie złożyć takie życzenia). Do zobaczenie po świętach. Pozdrawiam Kamil Sztelmach